КІР

КІР - гостре інфекційне захворювання, на яке хворіють дорослі та діти. Основними ознаками кору єнежить кашель, чхання, сльозотеча, почервоніння очей, світлобоязнь, підвищення температури тіла. Хворий стає неспокійним, на його тілі з'являється крупноплямистий висип - спочатку на обличчі, за вухами, на шиї, потім на тулубі і в останню чергу на кінцівках. Висипання триває 3-4 дні, зазвичай воно закінчується водночас зі спадом підвищеної температури тіла.

Захворювання на кір небезпечне високою можливістю появи ускладнень - пневмонії, ларинготрахеобронхіту, енцефаліту, міокардиту, безжовтяничного гепатиту, отиту, синуситу, плевриту, гнійного кон'юктивіту, інфекції сечовивідних шляхів. Слід зазначити, що перебіг цього захворювання у дорослих відбувається набагато тяжче, ніж у дітей.

Інкубаційний період захворювання триває влюдинаід 9 до 17 діб. Хвора стає заразною в останні 24 - 48 годин інкубаційного періоду, виділяючи вірус протягом усього катарального періоду. Після закінчення висипання вірус зникає із організму. Кір передається повітряно - крапельним шляхом під час розмови, кашлю, чхання. Через предмети побуту, продукти харчування вірус кору не передається.

Природна сприйнятливість до кору вважається загальною і не залежить від віку людини. Спалах кору призводить до широкого інфікування усіх сприйнятливих осіб.

Чим більше людей мають імунітет до цієї інфекції, тим менша ймовірність виникнення епідемії.

Основним найбільш перевіреним і надійним засобом профілактики захворюваності на кір є активна імунізація, проведення щеплення, яке допоможе стимулювати вироблення активного імунітету та захисних сил організму кожної людини.

ОБЕРЕЖНО! ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ!

РЕКОМЕНДАЦІЇ з метою попередження захворювань:

  • не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;
  • не допускати споживання продуктів та напоїв із простроченим терміном зберігання;
  • не вживати харчових продуктів та напоїв за найменшої підозри щодо якості;
  • не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
  • для пиття і приготування їжі використовуйте воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;
  • при купівлі харчових продуктів та напоїв необхідно обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування, зберігати їх лише відповідно до зазначених на упаковці способів і термінів;
  • перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми - облити окропом;
  • перед приготуванням та вживанням їжі мити руки з милом;
  • обов'язково мити руки після відвідування туалету;
  • у випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи.

Не займайтесь самолікуванням!

Кiлькiсть переглядiв: 365